hestiacp - en to uk_UA translation catalogue (686 entries)

en: %d DNS record | %d DNS records
uk_UA[0]: %d DNS запис
uk_UA[1]: %d DNS записи
uk_UA[2]: %d DNS записів
uk_UA[3]: %d DNS записів

en: %d DNS zone | %d DNS zones
uk_UA[0]: %d DNS зона
uk_UA[1]: %d DNS зони
uk_UA[2]: %d DNS зон
uk_UA[3]: %d DNS зон

en: %d IP address | %d IP addresses
uk_UA[0]: %d  IP адреса
uk_UA[1]: %d  IP адреси
uk_UA[2]: %d  IP адрес
uk_UA[3]: %d IP адрес

en: %d IP list | %d IP lists
uk_UA[0]: %d список IP
uk_UA[1]: %d списки IP
uk_UA[2]: %d списків IP
uk_UA[3]: %d списків IP

en: %d SSH key | %d SSH keys
uk_UA[0]: %d SSH ключ
uk_UA[1]: %d SSH ключі
uk_UA[2]: %d SSH ключів
uk_UA[3]: %d SSH ключів

en: %d access key | %d access keys
uk_UA[0]: %d ключ доступу
uk_UA[1]: %d ключі доступу
uk_UA[2]: %d ключів доступу
uk_UA[3]: %d ключів доступу

en: %d backup | %d backups
uk_UA[0]: %d резервна копія
uk_UA[1]: %d резервні копії
uk_UA[2]: %d резервних копій
uk_UA[3]: %d резервних копій

en: %d banned IP address | %d banned IP addresses
uk_UA[0]: %d заблокована IP адреса
uk_UA[1]: %d заблоковані IP адреси
uk_UA[2]: %d заблокованих IP адрес
uk_UA[3]: %d заблокованих IP адрес

en: %d cron job | %d cron jobs
uk_UA[0]: %d cron завдання
uk_UA[1]: %d cron завдання
uk_UA[2]: %d cron завдань
uk_UA[3]: %d cron завдань

en: %d database | %d databases
uk_UA[0]: %d база даних
uk_UA[1]: %d бази даних
uk_UA[2]: %d баз даних
uk_UA[3]: %d баз даних

en: %d day | %d days
uk_UA[0]: %d день
uk_UA[1]: %d дні
uk_UA[2]: %d днів
uk_UA[3]: %d днів

en: %d firewall rule | %d firewall rules
uk_UA[0]: %d правило файрволу
uk_UA[1]: %d правила файрволу
uk_UA[2]: %d правил файрволу
uk_UA[3]: %d правил файрволу

en: %d hour | %d hours
uk_UA[0]: %d година
uk_UA[1]: %d години
uk_UA[2]: %d годин
uk_UA[3]: %d годин

en: %d item | %d items
uk_UA[0]: %d елемент
uk_UA[1]: %d елемента
uk_UA[2]: %d елементів
uk_UA[3]: %d елементів

en: %d log record | %d log records
uk_UA[0]: %d запис журналу
uk_UA[1]: %d записи журналу
uk_UA[2]: %d записів журналу
uk_UA[3]: %d записів журналу

en: %d mail account | %d mail accounts
uk_UA[0]: %d поштовий акаунт
uk_UA[1]: %d поштових акаунта
uk_UA[2]: %d поштових акаунтів
uk_UA[3]: %d поштових акаунтів

en: %d mail domain | %d mail domains
uk_UA[0]: %d поштовий домен
uk_UA[1]: %d поштові домени
uk_UA[2]: %d поштових доменів
uk_UA[3]: %d поштових доменів

en: %d minute | %d minutes
uk_UA[0]: %d хвилина
uk_UA[1]: %d хвилини
uk_UA[2]: %d хвилин
uk_UA[3]: %d хвилин

en: %d month | %d months
uk_UA[0]: %d місяць
uk_UA[1]: %d місяці
uk_UA[2]: %d місяців
uk_UA[3]: %d місяців

en: %d object | %d objects
uk_UA[0]: %d об'єкт
uk_UA[1]: %d об'єкта
uk_UA[2]: %d об'єктів
uk_UA[3]: %d об'єктів

en: %d package | %d packages
uk_UA[0]: %d пакет
uk_UA[1]: %d пакети
uk_UA[2]: %d пакетів
uk_UA[3]: %d пакетів

en: %d user account | %d user accounts
uk_UA[0]: %d акаунт
uk_UA[1]: %d акаунта
uk_UA[2]: %d акаунтів
uk_UA[3]: %d акаунтів

en: %d web domain | %d web domains
uk_UA[0]: %d веб домен
uk_UA[1]: %d веб домени
uk_UA[2]: %d веб доменів
uk_UA[3]: %d веб доменів

en: %s installed successfully.
uk_UA: %s установлено успішно

en: %s installer missing.
uk_UA: %s інсталятор відсутній.

en: 1 number
uk_UA: 1 цифру

en: 1 uppercase & 1 lowercase character
uk_UA: 1 велику та 1 малу літеру

en: 2FA Reset Code
uk_UA: Код скидання ДФА

en: 2FA Token
uk_UA: OTP PIN

en: 8 characters long
uk_UA: 8 символів

en: Access Key
uk_UA: Ключ доступу

en: Access Key ID
uk_UA: ID ключа доступу

en: Access Keys
uk_UA: Ключі доступу

en: Access Log
uk_UA: Журнал доступу

en: Access key {%s} has been created successfully.
uk_UA: Ключ доступу {%s} створено успішно.

en: Account
uk_UA: Акаунт

en: Account Recovery Code
uk_UA: Код відновлення акаунту

en: Account Unlocked
uk_UA: Акаунт розблоковано

en: Account has been suspended
uk_UA: Акаунт відключено

en: Accounts
uk_UA: Акаунти

en: Action
uk_UA: Дія

en: Add Access Key
uk_UA: Додати ключ доступу

en: Add Cron Job
uk_UA: Додати Cron завдання

en: Add DNS Domain
uk_UA: Додати DNS домен

en: Add DNS Record
uk_UA: Додати DNS запис

en: Add DNS Zone
uk_UA: Додати DNS-зону

en: Add Database
uk_UA: Додати БД

en: Add FTP account
uk_UA: Додати FTP акаунт

en: Add Firewall Rule
uk_UA: Додати правило файрволу

en: Add IP Address
uk_UA: Додати IP

en: Add IP Address to Banlist
uk_UA: Додати IP в бан лист

en: Add IP list
uk_UA: Додати список IP

en: Add IPset IP List for Firewall
uk_UA: Додати список IPset у фаєрвол

en: Add Mail Account
uk_UA: Додати поштовий акаунт

en: Add Mail Domain
uk_UA: Додати поштовий домен

en: Add Name Server
uk_UA: Додати сервер імен

en: Add Package
uk_UA: Додати пакет

en: Add Record
uk_UA: Додати запис

en: Add Rule
uk_UA: Додати правило

en: Add SSH Key
uk_UA: Додати SSH ключ

en: Add User
uk_UA: Додати Користувача

en: Add Web Domain
uk_UA: Додати WEB домен

en: Add new object
uk_UA: Додати новий об'єкт

en: Additional FTP account(s)
uk_UA: Додаткові FTP акаунти

en: Administrator
uk_UA: Адміністратор

en: Advanced Details
uk_UA: Додаткові подробиці

en: Advanced Options
uk_UA: Додаткові Опції

en: Algorithm
uk_UA: Алгоритм

en: Aliases
uk_UA: Аліаси

en: Aliases used
uk_UA: Використані Аліаси

en: All ports: 0, Range: 80-82, List: 80,443,8080,8443
uk_UA: Усі порти: 0, Діапазон: 80-82, Список: 80,443,8080,8443

en: Allow suspended users to create new backups
uk_UA: Дозволити призупиненому користувачам створювати нові бекапи

en: Allow suspended users to log in with read-only access
uk_UA: Дозволити вхід в систему заблокованим юзерам в режимі read only

en: Allow users to change templates when editing DNS zones
uk_UA: Дозволити юзерам змінювати шаблони при правці DNS зон

en: Allow users to change templates when editing web domains
uk_UA: Дозволити юзерам правити шаблони при правці веб доменів

en: Allow users to delete log history
uk_UA: Дозволити юзерам видаляти історію журналів

en: Allow users to edit their account details
uk_UA: Дозволити юзерам редагувати їх акаунти

en: Allow users to reset their passwords
uk_UA: Дозволити юзерам скидати свої паролі

en: Allow users to view action and login history logs
uk_UA: Дозволити юзерам доступ до журналів дій та входів у систему

en: Allowed IP addresses for API
uk_UA: Дозволені IP адреси для API

en: Alternate
uk_UA: Альтернативний

en: An existing backup task is already running, please wait for it to complete.
uk_UA: Поточне завдання зі створення бекапу вже запущене, будь ласка, зачекайте поки воно буде завершено.

en: An existing restoration task is already running. Please wait for it to finish before launching it again.
uk_UA: Завдання на відновлення вже запущене. Будь ласка, дочекайтесь завершення, перед повторним запуском

en: An internal error occurred
uk_UA: Сталася внутрішня помилка

en: Anti-Virus
uk_UA: Антивірус

en: Application Name
uk_UA: Ім'я додатку

en: Apply to selected
uk_UA: Застосувати до обраного

en: Apr
uk_UA: Квіт

en: Are you sure you want to delete %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити %s?

en: Are you sure you want to delete IP address %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити  IP адресу %s?

en: Are you sure you want to delete IP list %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити IP зі списку %s?

en: Are you sure you want to delete SSH key %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити SSH ключ %s?

en: Are you sure you want to delete access key %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити ключ доступу  %s?

en: Are you sure you want to delete backup %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити бекап %s?

en: Are you sure you want to delete database %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити БД %s?

en: Are you sure you want to delete domain %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити домен %s?

en: Are you sure you want to delete package %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити пакет %s?

en: Are you sure you want to delete record %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити запис %s?

en: Are you sure you want to delete rule %s
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити правило %s

en: Are you sure you want to delete the logs?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити логи?

en: Are you sure you want to delete this cron job?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити крон завдання?

en: Are you sure you want to delete user %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете видалити користувача %s?

en: Are you sure you want to leave the page?
uk_UA: Ви дійсно хочете покинути сторінку

en: Are you sure you want to restart %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете перезапустити %s?

en: Are you sure you want to start service %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете запустити сервіс %s?

en: Are you sure you want to stop service %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете зупинити сервіс %s?

en: Are you sure you want to suspend %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете призупинити %s?

en: Are you sure you want to suspend database %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете призупинити БД %s?

en: Are you sure you want to suspend domain %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете призупинити домен %s?

en: Are you sure you want to suspend rule #%s?
uk_UA: Ви дійсно хочете призупинити правило #%s?

en: Are you sure you want to suspend this cron job?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете призупинити цей акаунт?

en: Are you sure you want to suspend user %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете вимкнути користувача %s?

en: Are you sure you want to unsuspend %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати %s?

en: Are you sure you want to unsuspend database %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати %s?

en: Are you sure you want to unsuspend domain %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати домен %s?

en: Are you sure you want to unsuspend rule #%s?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати правило #%s?

en: Are you sure you want to unsuspend this cron job?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати користувача %s?

en: Are you sure you want to unsuspend user %s?
uk_UA: Ви дійсно хочете активувати користувача %s?

en: Assigned Domain
uk_UA: Асоційований домен

en: Assigned User
uk_UA: Прив'язаний користувач

en: Aug
uk_UA: Серп

en: Auth Log
uk_UA: Журнал авторизації

en: Authentication
uk_UA: Аутентифікація

en: Auto Reply
uk_UA: Автовідповідач

en: Auto Update
uk_UA: Автоматичне оновлення

en: BACKUP
uk_UA: БЕКАП

en: BLACKLIST
uk_UA: Чорний список

en: Back
uk_UA: Назад

en: Backend Pool Mode
uk_UA: Режим пулу PHP Backend

en: Backend Server
uk_UA: Backend сервер

en: Backend Template
uk_UA: Шаблон Backend

en: Backup Details
uk_UA: Відомості про бекап

en: Backup Exclusions
uk_UA: Винятки з бекапу

en: Backups
uk_UA: Бекапи

en: Ban IP Address
uk_UA: Заблокувати IP

en: Bandwidth
uk_UA: Трафік

en: Banlist
uk_UA: Чорний список

en: Banned IP Addresses
uk_UA: Заблоковані IP адреси

en: Basic Options
uk_UA: Базові опції

en: Biennially
uk_UA: Що 2 роки

en: Block Malicious IPs
uk_UA: Блокувати шкідливі IP

en: Browser
uk_UA: Браузер

en: CPU
uk_UA: Процесор

en: Cache Duration
uk_UA: Тривалість кешування

en: Catch-All Email
uk_UA: Catch-All скринька

en: Category
uk_UA: Категорія

en: Certificate has been generated successfully.
uk_UA: Сертифікат успішно створено.

en: Changes have been saved.
uk_UA: Зміни збережено.

en: Charset
uk_UA: Кодування

en: City
uk_UA: Місто

en: City / Locality
uk_UA: Місто / Населений пункт

en: Clear
uk_UA: Очистити

en: Close debug panel
uk_UA: Закрити debug панель

en: Close menu
uk_UA: Закрити меню

en: Code has been expired
uk_UA: Строк дії коду збіг

en: Collapse main menu
uk_UA: Згорнути головне меню

en: Command
uk_UA: Команда

en: Comment
uk_UA: Нотатка

en: Common Account Settings
uk_UA: Загальні налаштування акаунту

en: Compression
uk_UA: Стиснення

en: Compression Level
uk_UA: Ступінь стиснення

en: Configure
uk_UA: Налаштувати

en: Configure Server
uk_UA: Налаштування серверу

en: Confirm
uk_UA: Підтвердити

en: Confirm Password
uk_UA: Підтвердження паролю

en: Contact Name
uk_UA: Контактне ім'я

en: Continue
uk_UA: Продовжити

en: Country
uk_UA: Країна

en: Create Backup
uk_UA: Створити архів

en: Cron Jobs
uk_UA: Cron завдання

en: Cron job email reporting has been successfully disabled.
uk_UA: Сповіщення про крон таски на email були вимкнені

en: Cron job email reporting has been successfully enabled.
uk_UA: Сповіщення про крон таски на email були увімкнені

en: Cron job has been created successfully.
uk_UA: Cron таск успішно створено.

en: Current Number of Databases
uk_UA: Поточна кількість БД

en: Custom Logo
uk_UA: Користувацький логотип

en: Custom document root
uk_UA: Довільний document root

en: Custom logo
uk_UA: Користувацький логотип

en: DKIM Support
uk_UA: Підтримка DKIM

en: DNS Cluster
uk_UA: DNS кластер

en: DNS Records
uk_UA: Записи DNS

en: DNS Server
uk_UA: DNS сервер

en: DNS Support
uk_UA: Підтримка DNS

en: DNS Sync User
uk_UA: DNS Sync Cluster

en: DNS Template
uk_UA: Шаблон DNS

en: DNS Zone
uk_UA: DNS-зона

en: DNS Zones
uk_UA: DNS Зони

en: DNS zone {%s} has been created successfully.
uk_UA: DNS зону {%s} створено успішно.

en: DNSKEY Record
uk_UA: DNSKEY запис

en: DS Record
uk_UA: DS запис

en: Daily
uk_UA: Щоденний

en: Data Loss Warning!
uk_UA: Попередження про втрату даних!

en: Data Source
uk_UA: Джерело даних

en: Database
uk_UA: База даних

en: Database Credentials: %s
uk_UA: Доступи до БД: %s

en: Database has been created.
    
    Database: {{database}}
    Username: {{username}}
    Password: {{password}}
    SQL Manager: {{dbadmin}}
    
    Best regards,
    
    --
    {{appname}}
uk_UA: База даних створена.
    
    База даних: {{database}}
    Ім'я користувача: {{username}}
    Пароль: {{password}}
    SQL менеджер: {{dbadmin}}
    
    На все добре,
    
    --
    {{appname}}

en: Database {%s} has been created successfully. / {Open %s}
uk_UA: База даних {%s} створена успішно. / {Відкрити %s}

en: Databases
uk_UA: Бази даних

en: Date
uk_UA: Дата

en: Day
uk_UA: День

en: Day of Week
uk_UA: День тижня

en: Dec
uk_UA: Груд

en: Default
uk_UA: За замовчуванням

en: Default Language
uk_UA: Мова за замовчуванням

en: Default List Sort Order
uk_UA: Порядок сортування списку за замовчуванням

en: Default Name Servers
uk_UA: DNS сервери за замовчуванням

en: Delete
uk_UA: Видалити

en: Delete all notifications
uk_UA: Видалити всі сповіщення

en: Delete notification
uk_UA: Видалити сповіщення

en: Description
uk_UA: Опис

en: Details
uk_UA: Деталі

en: Directory
uk_UA: Папка

en: Disable Automatic Updates
uk_UA: Вимкнути автоматичне оновлення

en: Disable Notifications
uk_UA: Вимкнути сповіщення

en: Disabled
uk_UA: Вимкнено

en: Discard all mail
uk_UA: Відмінити усю пошту

en: Disk
uk_UA: Диск

en: Display / Hide shortcuts
uk_UA: Показати/сховати шорткати

en: Do not allow other administrators to access Server Settings
uk_UA: Заборонити адміністраторам доступ до налаштувань серверу

en: Do not allow user to log in to Control Panel
uk_UA: Заборонити юзеру вхід до Панелі

en: Do not store forwarded mail
uk_UA: Не зберігати перенаправлені листи

en: Domain
uk_UA: Домен

en: Domain {%s} has been created successfully.
uk_UA: Домен {%s} створено успішно.

en: Domains
uk_UA: Домени

en: Download
uk_UA: Завантажити

en: Download Database
uk_UA: Завантажити базу даних

en: Download of remote backup file has been scheduled.
uk_UA: Скачування віддаленого бекапу заплановано.

en: Duplicate
uk_UA: Дублікат

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: Edit Backup Exclusions
uk_UA: Редагувати виключення з бекапу

en: Edit Cron Job
uk_UA: Редагувати задачу Cron

en: Edit DNS Domain
uk_UA: Редагувати DNS домен

en: Edit DNS Record
uk_UA: Редагувати DNS запис

en: Edit Database
uk_UA: Редагувати БД

en: Edit Domain
uk_UA: Редагувати домен

en: Edit Firewall Rule
uk_UA: Редагувати правило файрволу

en: Edit IP Address
uk_UA: Редагувати IP адресу

en: Edit Mail Account
uk_UA: Редагувати поштовий акаунт

en: Edit Mail Domain
uk_UA: Редагувати поштовий домен

en: Edit Package
uk_UA: Редагувати пакет

en: Edit User
uk_UA: Редагувати користувача

en: Edit Web Domain
uk_UA: Редагувати веб домен

en: Email
uk_UA: E-mail

en: Email Credentials: %s@%s
uk_UA: Email доступи: %s@%s

en: Email Subject
uk_UA: Тема EMail

en: Email login credentials to:
uk_UA: Відправити доступи на email:

en: Enable API access
uk_UA: Ввімкнути API

en: Enable Automatic Updates
uk_UA: Увімкнути автоматичне оновлення

en: Enable DNSSEC
uk_UA: Включити DNSSEC

en: Enable FastCGI cache
uk_UA: Увімкнути FastCGI кеш

en: Enable HTTP Strict Transport Security (HSTS)
uk_UA: Увімкнути HSTS

en: Enable Notifications
uk_UA: Увімкнути сповіщення

en: Enable SSL for this domain
uk_UA: Увімкнути SSL для цього домену

en: Enable automatic HTTPS redirection
uk_UA: Увімкнути автоматичний HTTPS редирект

en: Enable debug mode
uk_UA: Увімкнути режим debug

en: Enable domain redirection
uk_UA: Включити редирект для домену

en: Enable legacy API access
uk_UA: Увімкнути доступ до застарілих API

en: Enable preview features
uk_UA: Увімкнути попередній перегляд

en: Enable two-factor authentication
uk_UA: Включити двофакторну аутентифікацію

en: Enabled
uk_UA: Увімкнено

en: Enabled PHP Versions
uk_UA: Активні версії PHP

en: Enabled for admin
uk_UA: Увімкнено для адміністратора

en: Enabled for all users
uk_UA: Увімкнено для всіх користувачів

en: Enforce subdomain ownership
uk_UA: Володіти всіма піддоменами

en: Enter focused element
uk_UA: Перейти до активного пункту меню

en: Error
uk_UA: Помилка

en: Error Log
uk_UA: Журнал помилок

en: Error code: %s
uk_UA: Код помилки: %s

en: Error: %s update failed.
uk_UA: Помилка: %s оновлення невдале.

en: Error: Hestia did not return any output.
uk_UA: Помилка: Hestia не вернула ніякого результату

en: Error: unable to copy package.
uk_UA: Помилка: неможливо скопіювати пакет

en: Error: unknown record ID.
uk_UA: Помилка: невідомий ID запису.

en: Every %s days
uk_UA: Кожних %s днів

en: Every %s hours
uk_UA: Кожних %s годин

en: Every %s minutes
uk_UA: Кожні %s хвилин

en: Every %s months
uk_UA: Кожних %s місяців

en: Every day
uk_UA: Щодня

en: Every even day
uk_UA: Кожного парного дня

en: Every even month
uk_UA: Кожного парного місяця

en: Every hour
uk_UA: Щогодни

en: Every minute
uk_UA: Щохвилини

en: Every month
uk_UA: Щомісяця

en: Every odd day
uk_UA: Кожного непарного дня

en: Every odd month
uk_UA: Кожного непарного місяця

en: Expand main menu
uk_UA: Розгорнути головне меню

en: Expiration Date
uk_UA: Діє до

en: Expire
uk_UA: Спливає

en: FTP Account Credentials: %s
uk_UA: Доступи для FTP: %s

en: FTP account has been created and ready to use.
    
    Hostname: {{domain}}
    Username: {{username}}
    Password: {{password}}
    
    Best regards,
    
    --
    {{appname}}
uk_UA: FTP створений і готовий до використання.
    
    Hostname: {{domain}}
    Користувач: {{username}}
    Пароль: {{password}}
    
    На все добре,
    
    --
    {{appname}}

en: Failed
uk_UA: Невдало

en: Feb
uk_UA: Лют

en: Field "%s" can not be blank.
uk_UA: Поле "%s" не може бути пустим.

en: File Manager
uk_UA: Файловий Менеджер

en: File Name
uk_UA: Ім`я файлу

en: File System Disk Quota
uk_UA: Квота файлової системи

en: File manager
uk_UA: Файловий менеджер

en: Firewall
uk_UA: Файрвол

en: Firewall Rules
uk_UA: Правил файрволу

en: Flag
uk_UA: Флаг

en: Focus on search
uk_UA: Фокус на пошуку

en: For example
uk_UA: Наприклад

en: Forgot Password
uk_UA: Забули пароль?

en: Forgot Token
uk_UA: Забути токен

en: Forward to
uk_UA: Перенаправляти на

en: Forwarding
uk_UA: Перенаправлення

en: Friday
uk_UA: П'ятниця

en: General
uk_UA: Основне

en: Generate
uk_UA: Створити

en: Generate Self-Signed SSL Certificate
uk_UA: Створити самопідписаний сертифікат SSL

en: Global SMTP Relay
uk_UA: Загальний рілей SMTP

en: Go to BACKUP list
uk_UA: Перейти до списку BACKUP

en: Go to CRON list
uk_UA: Перейти до списку CRON

en: Go to DB list
uk_UA: Перейти до списку DB

en: Go to DNS list
uk_UA: Перейти до списку DNS

en: Go to MAIL list
uk_UA: Перейти до списку MAIL

en: Go to WEB list
uk_UA: Перейти до списку WEB

en: Hello {{name}},
    
    To reset your {{appname}} password, please follow this link:
    https://{{hostname}}/reset/?action=confirm&user={{user}}&code={{resetcode}}
    
    Alternatively, you may go to https://{{hostname}}/reset/?action=code&user={{user}} and enter the following reset code:
    {{resetcode}}
    
    If you did not request password reset, please ignore this message and accept our apologies.
    
    Best regards,
    
    --
    {{appname}}
uk_UA: Вітаємо {{name}},
    
    Щоб скинути пароль для {{appname}}, будь ласка перейдіть по лінку:
    https://{{hostname}}/reset/?action=confirm&user={{user}}&code={{resetcode}}
    
    Також Ви можете перейти сюди   https://{{hostname}}/reset/?action=code&user={{user}} і ввести код скидання:
    {{resetcode}}
    
    Якщо Ви не запитували скидання паролю, будь ласка проігноруйте дане повідомлення та прийміть наші вибачення.
    
    На все добре,
    
    --
    {{appname}}

en: Hello {{name}},
    
    Your account has been created and ready to use.
    
    https://{{hostname}}/login/
    Username: {{user}}
    Password: {{password}}
    
    Best regards,
    
    --
    {{appname}}
uk_UA: Вітаємо {{name}},
    
    Ваш акаунт успішно створений і готовий до використання.
    
    https://{{hostname}}/login/
    Користувач: {{user}}
    Пароль: {{password}}
    
    На все добре,
    
    --
    {{appname}}

en: Help
uk_UA: Допомога

en: Hestia core package
uk_UA: Головний пакет Hestia

en: Hestia internal php interpreter
uk_UA: внутрішній php Hestia

en: Hestia internal web server
uk_UA: внутрішній веб-сервер Hestia

en: Hide Certificate
uk_UA: Приховати сертифікат

en: Hide account from other administrators
uk_UA: Сховати акаунт від інших адміністраторів

en: Hide link to Documentation
uk_UA: Приховати лінк на Документацію

en: Host
uk_UA: Хост

en: Hostname
uk_UA: Ім'я хоста

en: Hour
uk_UA: Година

en: Hourly
uk_UA: Щогодиний

en: IMAP Settings
uk_UA: Налаштування IMAP

en: IP Address
uk_UA: IP адреса

en: IP Address / IPset IP List
uk_UA: IP адреса / IPset список IP

en: IP Addresses
uk_UA: IP-адреси

en: IP List Name
uk_UA: Ім'я списку IP

en: IP Version
uk_UA: Версія IP

en: IP address has been banned successfully.
uk_UA: IP адресу заблоковано успішно.

en: IP address {%s} has been created successfully.
uk_UA: IP адресу {%s} створено успішно.

en: IP list has been created successfully.
uk_UA: Список IP створено успішно

en: IP or Value
uk_UA: IP адреса або Значення

en: IPs
uk_UA: IP(и)

en: IPset IP Lists
uk_UA: Списки IP (IPset)

en: ISO 3166-1 alpha-2 two-letter code
uk_UA: Двобуквений код ISO 3166-1 alpha-2

en: If the aliases changes, Let's Encrypt will obtain a new SSL certificate.
uk_UA: Якщо аліаси домена змінилися Let's Encrypt створить нові SSL сертифікати

en: Inactive session timeout
uk_UA: Таймаут неактивної сесії

en: Inactive session timeout can not lower than 1 minute.
uk_UA: Таймаут неактивної сесії не може бути менший 1 хвилини.

en: Info (read-only mode): Crontab can only be edited via SSH.
uk_UA: Інформація (в режимі read-only): Crontab можна редагувати тільки по SSH

en: Information
uk_UA: Інформація

en: Install %s
uk_UA: Інсталювати %s

en: Interface
uk_UA: Інтерфейс

en: Invalid or missing 2FA token
uk_UA: Токен 2FA невірний чи відсутній

en: Invalid username or code
uk_UA: Некоректний логін або код зміни паролю

en: Invalid username or password
uk_UA: Некоректний логін або пароль

en: Issued By
uk_UA: Видавець

en: Issued To
uk_UA: Виданий для

en: It is strongly advised to {create a standard user account} before adding %s to the server due to the increased privileges the admin account possesses and potential security risks.
uk_UA: Переконливо рекомендується {створити звичайний акаунт} перш ніж створювати %s на сервері, позаяк акаунт admin має підвищені привілеї в системі.

en: It may take a few minutes to save your changes. Please wait until the process has completed and do not refresh the page.
uk_UA: Збереження ваших змін може тривати кілька хвилин. Будь ласка зачекайте завершення і не оновлюйте сторінку.

en: Jan
uk_UA: Січ

en: Jobs
uk_UA: Завдання

en: Jul
uk_UA: Лип

en: Jun
uk_UA: Черв

en: Key Size
uk_UA: Розмір ключа

en: Key Tag
uk_UA: Тег ключа

en: Key Type / Flag
uk_UA: Ключовий тег / Флаг

en: Language
uk_UA: Мова

en: Last 70 lines of %s.%s.log
uk_UA: Останні 70 рядків файлу %s.%s.log

en: Limit
uk_UA: Ліміт

en: Load Average
uk_UA: Середне навантаження

en: Loading...
uk_UA: Завантаження...

en: Local Backup
uk_UA: Локальний бекап

en: Log in
uk_UA: Увійти

en: Log in as
uk_UA: Увійти як

en: Log out
uk_UA: Вийти

en: Logged in as
uk_UA: Увійшли як

en: Login
uk_UA: Увійти

en: Login History
uk_UA: Історія входів

en: Login screen style
uk_UA: Стиль сторінки входу

en: Logs
uk_UA: Логи

en: MB
uk_UA: Мб

en: Mail
uk_UA: Пошта

en: Mail Accounts
uk_UA: Поштові акаунти

en: Mail Domain
uk_UA: Поштовий домен

en: Mail Domains
uk_UA: Поштові домени

en: Mail Server
uk_UA: Поштовий сервер

en: Mail Support
uk_UA: Підтримка пошти

en: Mail account has been created.
    
    Common Account Settings:
    Username: {{account}}@{{domain}}
    Password: {{password}}
    Webmail: {{webmail}}
    Hostname: {{hostname}}
    
    IMAP Settings
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 993
    STARTTLS: Port 143
    No encryption: Port 143
    
    POP3 Settings
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 995
    STARTTLS: Port 110
    No encryption: Port 110
    
    SMTP Settings
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 465
    STARTTLS: Port 587
    No encryption: Port 25
    
    Best regards,
    
    --
    {{appname}}
uk_UA: Поштовий акаунт створено успішно.
    
    Загальні налаштування:
    Користувач: {{account}}@{{domain}}
    Пароль: {{password}}
    Веб пошта: {{webmail}}
    Hostname: {{hostname}}
    
    Доступи IMAP 
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 993
    STARTTLS: Port 143
    No encryption: Port 143
    
    Доступи POP3 
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 995
    STARTTLS: Port 110
    No encryption: Port 110
    
    Доступи SMTP 
    Authentication: Normal Password
    SSL/TLS: Port 465
    STARTTLS: Port 587
    No encryption: Port 25
    
    На все добре,
    
    --
    {{appname}}

en: Mail account {%s@%s} has been created successfully.
uk_UA: Поштовий акаунт {%s@%s} створено успішно.

en: Mail domain {%s} has been created successfully.
uk_UA: Поштовий домен {%s} створено успішно.

en: Manage SSH Keys
uk_UA: Управління ключами SSH

en: Mar
uk_UA: Бер

en: Maximum %s characters length, including prefix
uk_UA: Максимальна довжина %s символів, включно з префіксом

en: Maximum Number of Databases
uk_UA: Максимальна кількість БД

en: May
uk_UA: Трав

en: Memory
uk_UA: Пам'ять

en: Message
uk_UA: Повідомлення

en: Minute
uk_UA: Хвилина

en: Minutes
uk_UA: Щохвилини

en: Monday
uk_UA: Понеділок

en: Month
uk_UA: Місяць

en: Monthly
uk_UA: Щомісячний

en: More info
uk_UA: Більше інфо

en: Move backward through top menu
uk_UA: Перейти до попереднього пункту меню

en: Move down through elements list
uk_UA: Перейти до наступного елементу списку

en: Move forward through top menu
uk_UA: Перейти до наступного пункту меню

en: Move up through elements list
uk_UA: Перейти до попереднього елементу списку

en: MySQL Support
uk_UA: Підтримка MySQL

en: NAT IP Association
uk_UA: Прив'язка NAT IP

en: NGINX cache has been purged successfully.
uk_UA: Кеш NGINX успішно очищено

en: Name
uk_UA: Ім'я

en: Name Servers
uk_UA: Сервери імен

en: Nameserver 1
uk_UA: Сервер імен 1

en: Nameserver 2
uk_UA: Сервер імен 2

en: Netmask
uk_UA: Маска підмережі

en: Network
uk_UA: Мережа

en: New Password
uk_UA: Новий пароль

en: Next
uk_UA: Далі

en: No
uk_UA: Ні

en: No aliases
uk_UA: Немає псевдонімів

en: No encryption
uk_UA: Без шифрування

en: No exclusions
uk_UA: Без виключень

en: No notifications
uk_UA: Немає сповіщень

en: Normal password
uk_UA: Нормальний пароль

en: Not After
uk_UA: Не пізніше

en: Not Before
uk_UA: Не раніше

en: Notifications
uk_UA: Сповіщення

en: Nov
uk_UA: Лист

en: Oct
uk_UA: Жовт

en: Old Style
uk_UA: Старий стиль

en: One or more email addresses
uk_UA: Одна або більше email адрес

en: Open Webmail
uk_UA: Відкрити Webmail

en: Open debug panel
uk_UA: Відкрити debug панель

en: Open menu
uk_UA: Відкрити меню

en: Operating System
uk_UA: Операційна Система

en: Optional
uk_UA: Опціональний

en: Options
uk_UA: Опції

en: Organization
uk_UA: Організація

en: Overall Statistics
uk_UA: Загальна Статистика

en: Owner
uk_UA: Власник

en: PHP CLI Version
uk_UA: Версія PHP CLI

en: POP3 Settings
uk_UA: Налаштування POP3

en: Package
uk_UA: Пакет

en: Package Name
uk_UA: Назва Пакету

en: Package Names
uk_UA: Ім'я пакету

en: Package {%s} has been created successfully.
uk_UA: Пакет {%s} створено успішно.

en: Packages
uk_UA: Пакети

en: Partially implemented
uk_UA: Частково реалізований

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Password Reset at %s
uk_UA: Скидання паролю для %s

en: Password does not match the minimum requirements.
uk_UA: Пароль не відповідає мінімальним вимогам.

en: Password reset code has been sent to your email address
uk_UA: Код скидання паролю був надісланий на ваш email

en: Password reset instructions have been sent to the email address associated with this account.
uk_UA: Інструкції зі скидання пароля були надіслані на e-mail цього акаунту

en: Passwords do not match
uk_UA: Паролі не збігаються

en: Path
uk_UA: Шлях

en: Permissions
uk_UA: Дозволи

en: Please enter a valid contact name.
uk_UA: Введіть дійсне ім'я (контактні дані)

en: Please enter a valid email address.
uk_UA: Будь ласка введіть коректний email.

en: Please make sure ~/web/%s/public_html is empty!
uk_UA: Переконайтесь, що ~/web/%s/public_html пуста!

en: Please scan the code below in your 2FA application
uk_UA: Скануйте, будь ласка, код нижче у вашому 2FA додатку

en: Please wait 15 minutes before sending a new request.
uk_UA: Будь ласка, зачекайте 15 хвилин перш ніж створювати новий запит.

en: Plugins
uk_UA: Плагіни

en: Point to
uk_UA: Вказує на

en: Policies
uk_UA: Політики

en: Policy
uk_UA: Політика

en: Port
uk_UA: Порт

en: PostgreSQL Support
uk_UA: Підтримка PostgreSQL

en: Prefix %s will be added to username automatically
uk_UA: Префікс %s буде автоматично додано до назви акаунту

en: Prefix %s will be automatically added to database name and database user
uk_UA: Префікс %s буде автоматично додано до Бази даних та користувача Бази даних

en: Prevent CSRF
uk_UA: Унеможливити CSRF

en: Preview
uk_UA: Прев'ю

en: Preview Features
uk_UA: Перегляд

en: Priority
uk_UA: Пріоритет

en: Production Release
uk_UA: Версія продукту

en: Protocol
uk_UA: Протокол

en: Proxy Extensions
uk_UA: Розширення Proxy

en: Proxy Server
uk_UA: Proxy сервер

en: Proxy Support
uk_UA: Підтримка Proxy

en: Proxy Template
uk_UA: Шаблон Proxy

en: Public Key
uk_UA: Відкритий ключ

en: Purge NGINX Cache
uk_UA: Очистити кеш NGINX

en: Quick App Installer
uk_UA: Інсталятор Quick App

en: Quick Install App
uk_UA: Встановити додаток

en: Quota
uk_UA: Квота

en: RAM
uk_UA: ОЗП

en: Ranges and lists are acceptable
uk_UA: Можна вказувати в форматі списку та діапазону

en: Rate Limit
uk_UA: Частота запитів

en: Rebuild
uk_UA: Перебілдити

en: Rebuild All
uk_UA: Перебілдити всі

en: Rebuild Cron Jobs
uk_UA: Ребілд Cron Jobs

en: Rebuild DNS Zones
uk_UA: Ребілд DNS-зон

en: Rebuild Databases
uk_UA: Ребілд БД

en: Rebuild Mail Domains
uk_UA: Ребілд поштових доменів

en: Rebuild User Profile
uk_UA: Ребілд профілю користувача

en: Rebuild Web Domains
uk_UA: Ребілд веб доменів

en: Record
uk_UA: Запис

en: Record {%s.%s} has been created successfully.
uk_UA: Запис {%s.%s} створено успішно.

en: Records
uk_UA: Записи

en: Redirect visitors to %s
uk_UA: Редирект відвідувачів на %s

en: Redirect visitors to a custom domain or web address
uk_UA: Перенаправляти відвідувачів на заданий домен чи адресу

en: Refresh
uk_UA: Оновити

en: Refresh IP Addresses
uk_UA: Оновити IP-адреси

en: Reject Spam
uk_UA: Відхиляти спам

en: Release
uk_UA: Реліз

en: Remote Backup
uk_UA: Віддалений бекап

en: Reset
uk_UA: Скинути

en: Reset Code
uk_UA: Код Скидання

en: Restart
uk_UA: Рестарт

en: Restart "%s" failed
uk_UA: Перезапуск %s невдалий

en: Restore
uk_UA: Відновити

en: Restore All
uk_UA: Відновити Усе

en: Restrict access to read-only for other administrators
uk_UA: Обмежити доступ до read-only для інших адмінів

en: Role
uk_UA: Роль

en: Rule has been created successfully.
uk_UA: Правило створено успішно.

en: Run Command
uk_UA: Виконати Команду

en: Runtime
uk_UA: Витрачено часу

en: SMTP Relay
uk_UA: Рілей SMTP

en: SMTP Settings
uk_UA: Налаштування SMTP

en: SSH Access
uk_UA: SSH доступ

en: SSH Key
uk_UA: Ключ SSH

en: SSH Key already exists.
uk_UA: Ключ SSH вже існує.

en: SSH Key has been created successfully.
uk_UA: SSH ключ успішно створено

en: SSH Keys
uk_UA: Ключі SSH

en: SSL CSR
uk_UA: SSL CSR запит

en: SSL Certificate
uk_UA: SSL сертификат

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
uk_UA: Центр сертифікації SSL / Проміжний

en: SSL Domains
uk_UA: SSL Домени

en: SSL Private Key
uk_UA: Приватний Ключ SSL

en: Saturday
uk_UA: Субота

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: Save form
uk_UA: Зберегти форму

en: Search
uk_UA: Пошук

en: Search Results
uk_UA: Результати пошуку

en: Secret Key
uk_UA: Секретний ключ

en: Security
uk_UA: Безпека

en: Select
uk_UA: Обрати

en: Select all
uk_UA: Обрати все

en: Send FTP credentials to email
uk_UA: Відправити дані FTP акаунту за адресою

en: Send email notification when an update has been installed
uk_UA: Повідомляти на email, коли буде оновлення буде установлено

en: Send update installation log by email
uk_UA: Надіслати лог оновлення на email

en: Send welcome email
uk_UA: Надіслати лист-привітання

en: Sender Email Address
uk_UA: EMail відправника

en: Sender Name
uk_UA: Ім'я відправника

en: Sep
uk_UA: Вер

en: Server settings
uk_UA: Налаштування серверу

en: Service
uk_UA: Сервіс

en: Services
uk_UA: Сервіси

en: Set as default language for all users
uk_UA: Встановити мову дефолтною для всіх юзерів

en: Set as selected theme for all users
uk_UA: Встановити обрану тему для всіх юзерів

en: Setup
uk_UA: Встановлення

en: Shared
uk_UA: Загальний

en: Shortcuts
uk_UA: Скорочення

en: Show Certificate
uk_UA: Показати сертифікат

en: Show Per User
uk_UA: Показувати на користувача

en: Signature
uk_UA: Підпис

en: Size
uk_UA: Розмір

en: Sort by
uk_UA: Сортувати за

en: Sort items
uk_UA: Сортувати елементи

en: Spam Filter
uk_UA: Антиспам

en: Start
uk_UA: Старт

en: Start "%s" failed
uk_UA: Запуск %s невдалий

en: State
uk_UA: Область

en: State / Province
uk_UA: Область / Провінція

en: Statistics
uk_UA: Статистика

en: Statistics Authorization
uk_UA: Обмежений доступ до статистики

en: Status
uk_UA: Статус

en: Status code
uk_UA: Код редиректу

en: Stop
uk_UA: Стоп

en: Stop "%s" failed
uk_UA: Зупинка %s невдала

en: Strict
uk_UA: строга політика

en: Submit
uk_UA: Відправити

en: Success
uk_UA: Успішно

en: Sunday
uk_UA: Неділя

en: Support CIDR format
uk_UA: Підтримується формат CIDR

en: Supported variables
uk_UA: Доступні змінні

en: Suspend
uk_UA: Призупинити

en: Suspend All
uk_UA: Зупинити Всі

en: Suspended
uk_UA: Заблоковані

en: Sync Error document templates on user rebuild
uk_UA: Синхронізація шаблонів документів помилок при ребілді юзера

en: Sync Skeleton templates
uk_UA: Синхронізувати шаблони каркаса

en: System
uk_UA: Система

en: System Administrator account
uk_UA: Акаунт системного адміністратора

en: System PHP Version
uk_UA: Системна версія PHP

en: System Protection
uk_UA: Захист Системи

en: Target domain or URL
uk_UA: Цільовий домен чи URL

en: Task Monitor
uk_UA: Монітор процесів

en: Task has been added to the queue. You will receive an email notification when your backup is ready for download.
uk_UA: Завдання додане в чергу. Ви отримаєте повідомлення на email, коли бекап буде готовий

en: Task has been added to the queue. You will receive an email notification when your restore has been completed.
uk_UA: Завдання було додане в чергу. Ви отримаєте сповіщення на email, коли відновлення буде завершено.

en: Template
uk_UA: Шаблон

en: The system is going down for reboot NOW!
uk_UA: Зараз сервер буде перезавантажено!

en: Theme
uk_UA: Зовнішній вигляд

en: There are currently no IP lists defined.
uk_UA: Не задано жодного списку IP.

en: There are currently no banned IP addresses.
uk_UA: Наразі немає заблокованих IP-адрес.

en: Thursday
uk_UA: Четвер

en: Time
uk_UA: Час

en: Time Zone
uk_UA: Часовий пояс

en: Title
uk_UA: Заголовок

en: To enable Let's Encrypt SSL, ensure that DNS records exist for mail.%s and %s!
uk_UA: Щоб увімкнути Let's Encrypt SSL, переконайтеся, що існують записи DNS для mail.%s and %s!

en: Top
uk_UA: Вгору

en: Triennially
uk_UA: Що 3 роки

en: Tuesday
uk_UA: Вівторок

en: Two-factor Authentication
uk_UA: Двофакторна аутентифікація

en: Two-factor authentication is now turned off for your account.<br><br>You may now proceed to log in.
uk_UA: Двофакторну аутентифікацію вимкнено.<br><br>Ви можете увійти в Панель.

en: Type
uk_UA: Тип

en: Type directory name, one per line. To exlude all dirs use *
uk_UA: Вкажіть ім'я папки по одному на рядок. Щоб виключити всі папки використовуйте *

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific accounts use following format: domain.tld:info:support:postmaster
uk_UA: Вкажіть ім'я домену, по одному на рядок. Щоб виключити всі домени використовуйте * . Щоб конкретні акаунти, використовуйте формат: domain.tld:info:support:postmaster

en: Type domain name, one per line. To exclude all domains use *. To exclude specific dirs use following format: domain.tld:public_html/cache:public_html/tmp
uk_UA: Вкажіть ім'я домену, по одному на рядок. Щоб виключити всі домени використовуйте *. Щоб виключити окремі каталоги використовуйте формат: domain.tld:public_html/cache:public_html/tmp

en: Type full database name, one per line. To exclude all databases use *
uk_UA: Вкажіть повне ім'я БД, по одному на рядок. Щоб виключити всі БД використовуйте *

en: USER
uk_UA: Користувач

en: Unable to add database!
uk_UA: Неможливо додати БД!

en: Unable to add database! Limit reached!
uk_UA: Неможливо додати БД! Ліміт вичерпано!

en: Unable to install %s, %s is not available.
uk_UA: Неможливо установити %s, %s недоступний.

en: Unlimited
uk_UA: Необмежено

en: Unlock Account
uk_UA: Розблокувати акаунт

en: Unsave form
uk_UA: Не зберігати форму

en: Unsupported hash method
uk_UA: Непідтримуваний хеш-метод

en: Unsuspend
uk_UA: Активувати

en: Unsuspend All
uk_UA: Активувати Всі

en: Update Usage Counters
uk_UA: Оновити показники використання

en: Update logo
uk_UA: Оновити логотип

en: Updates
uk_UA: Оновлення

en: Upload the files to %s
uk_UA: Вивантаження файлів в %s

en: Use IP address allow list for login attempts
uk_UA: Список IP, яким дозволений вхід в Панель

en: Use Let's Encrypt to obtain SSL certificate
uk_UA: Використовувати Let's Encrypt для отримання SSL сертифікату

en: Use local-part without domain name
uk_UA: Використовувати локальну частину без імені домену

en: User
uk_UA: Користувач

en: User Directory
uk_UA: Каталог користувача

en: User {%s} has been created successfully. / {Log in as %s}
uk_UA: Користувача {%s} створено успішно. / {Увійти як %s}

en: Username
uk_UA: Акаунт

en: Users
uk_UA: Юзери

en: Value
uk_UA: Значення

en: Version
uk_UA: Версія

en: View
uk_UA: Вид

en: View Public DNSSEC Key
uk_UA: Подивитися Public DNSSEC Key

en: Visit
uk_UA: Відкрити

en: Warning
uk_UA: Увага

en: Warning! Last chance to save secret key!
uk_UA: Увага! Остання можливість зберегти секретний ключ

en: Web
uk_UA: Веб

en: Web Aliases
uk_UA: Web аліаси

en: Web Domain
uk_UA: Веб домен

en: Web Domains
uk_UA: Web домени

en: Web Server
uk_UA: Web сервер

en: Web Statistics
uk_UA: Веб статистика

en: Web Template
uk_UA: Шаблон Web

en: Webmail Alias
uk_UA: Аліас Веб Пошти

en: Webmail Client
uk_UA: Вебклієнт пошти

en: Wednesday
uk_UA: Середа

en: Weekdays (5 days)
uk_UA: У будні (5 днів)

en: Weekend (2 days)
uk_UA: На вихідних (2 дні)

en: Weekly
uk_UA: Щотижневий

en: Welcome
uk_UA: Ласкаво просимо

en: Welcome to %s
uk_UA: Ласкаво просимо до %s

en: White Label
uk_UA: White Label (кастомізація зовнішнього вигляду)

en: White Label Options
uk_UA: Опції White Label

en: YYYY-MM-DD
uk_UA: РРРР-ММ-ДД

en: Yearly
uk_UA: Щорічний

en: Yes
uk_UA: Так

en: You are logged out, please log in again.
uk_UA: Ви вийшли з панелі, будь ласка, зайдіть знову

en: Your password must have at least
uk_UA: Ваш пароль обов'язково повинен містити

en: Your web folder already has files uploaded to it. The installer will overwrite your files and/or the installation might fail.
uk_UA: У вашій веб директорії вже є файли. Інсталятор перезапише файли та/або установка може завершитись невдало.

en: Zones
uk_UA: Зони

en: a database
uk_UA: база даних

en: a dns domain
uk_UA: dns домен

en: a mail domain
uk_UA: поштовий домен

en: a web domain
uk_UA: web домен

en: backend server
uk_UA: бекенд-сервер

en: brute-force protection
uk_UA: Захист від брутфорсу

en: database server
uk_UA: БД сервер

en: dns server
uk_UA: DNS сервер

en: email / hour
uk_UA: листів/на годину

en: email / hour / account
uk_UA: листів/на годину/акаунт

en: email anti-virus
uk_UA: поштовий антивірус

en: email spam filter
uk_UA: спам-фільтр

en: firewall
uk_UA: файрвол

en: ftp server
uk_UA: FTP сервер

en: imap/pop3 server
uk_UA: imap/pop3 сервер

en: in MB
uk_UA: в MB

en: job scheduler
uk_UA: планувальник завдань

en: mail server
uk_UA: поштовий сервер

en: one or more email addresses
uk_UA: одна або кілька email-адрес

en: per account / hour
uk_UA: на акаунт/год

en: per domain
uk_UA: на домен

en: phpMyAdmin Alias
uk_UA: phpMyAdmin аліас

en: phpMyAdmin Single Sign On
uk_UA: phpMyAdmin SSO

en: phpPgAdmin Alias
uk_UA: phpPgAdmin аліас

en: reverse proxy
uk_UA: реверс-проксі

en: ssh server
uk_UA: сервер ssh

en: url, script or file
uk_UA: url, скрипт чи файл

en: web server
uk_UA: веб-сервер

en: zstd only
uk_UA: тільки zstd
