hestiacp - en to el_GR translation catalogue (262 entries)

en: %d IP address | %d IP addresses
el_GR[0]: %d διεύθυνση IP
el_GR[1]: %d διευθύνσεις IP

en: %d banned IP address | %d banned IP addresses
el_GR[0]: %d απαγορευμένη διεύθυνση IP
el_GR[1]: %d απαγορευμένες διευθύνσεις IP

en: %d cron job | %d cron jobs
el_GR[0]: %d εργασία cron
el_GR[1]: %d εργασίες cron

en: %d day | %d days
el_GR[0]: %d ημέρα
el_GR[1]: %d ημέρες

en: %d firewall rule | %d firewall rules
el_GR[0]: %d κανόνας τείχους προστασίας
el_GR[1]: %d κανόνες τείχους προστασίας

en: %d hour | %d hours
el_GR[0]: %d ώρα
el_GR[1]: %d ώρες

en: %d log record | %d log records
el_GR[0]: %d αρχείο καταγραφής
el_GR[1]: %d αρχεία καταγραφής

en: %d minute | %d minutes
el_GR[0]: %d λεπτό
el_GR[1]: %d λεπτά

en: %d month | %d months
el_GR[0]: %d μήνα
el_GR[1]: %d μήνες

en: %d object | %d objects
el_GR[0]: %d αντικείμενο
el_GR[1]: %d αντικείμενα

en: %d package | %d packages
el_GR[0]: %d πακέτo
el_GR[1]: %d πακέτα

en: %d user account | %d user accounts
el_GR[0]: %d λογαριασμός χρήστη
el_GR[1]: %d λογαριασμοί χρηστών

en: 1 number
el_GR: 1 αριθμός

en: 1 uppercase & 1 lowercase character
el_GR: 1 κεφαλαίο & 1 πεζό χαρακτήρα

en: 2FA Reset Code
el_GR: Κωδικός ανάκτησης λογαριασμού

en: 2FA Token
el_GR: OTP PIN

en: 8 characters long
el_GR: 8 χαρακτήρες

en: ACCEPT
el_GR: ΑΠΟΔΟΧΗ

en: Access Key
el_GR: Κλειδί πρόσβασης

en: Access Keys
el_GR: Κλειδιά πρόσβασης

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Accounts
el_GR: Λογαριασμοί

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Add Access Key
el_GR: Προσθήκη κλειδιού πρόσβασης

en: Add Cron Job
el_GR: Προσθήκη Εργασίας Cron

en: Add DNS Domain
el_GR: Προσθήκη DNS Domain

en: Add DNS Record
el_GR: Προσθήκη Εγγραφής DNS

en: Add Database
el_GR: Προσθήκη Βάσης Δεδομένων

en: Add IP list
el_GR: Προσθήκη λίστας IP

en: Add Mail Account
el_GR: Προσθήκη Λογαριασμού Ταχυδρομείου

en: Add Mail Domain
el_GR: Προσθήκη Domain Ταχυδρομείου

en: Add Package
el_GR: Προσθήκη Πακέτου

en: Add Record
el_GR: Προσθήκη εγγραφής

en: Add Rule
el_GR: Προσθήκη Κανόνα

en: Add SSH Key
el_GR: Προσθήκη κλειδιού SSH

en: Add User
el_GR: Προσθήκη Χρήστη

en: Add Web Domain
el_GR: Προσθήκη Domain Ιστοσελίδας

en: Administrator
el_GR: Διαχειριστής

en: Aliases
el_GR: Ψευδώνυμα

en: An internal error occurred
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα εσωτερικό σφάλμα

en: Apr
el_GR: Απρ

en: Aug
el_GR: Αυγ

en: BACKUP
el_GR: ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

en: Back
el_GR: Πίσω

en: Backend Template
el_GR: Πρότυπο Παρασκηνίου

en: Backups
el_GR: Αντίγραφα Ασφαλείας

en: Ban IP Address
el_GR: Αποκλεισμός Διεύθυνσης IP

en: Bandwidth
el_GR: Eύρος Zώνης

en: Banlist
el_GR: Λίστα απαγόρευσης

en: Browser
el_GR: Φυλλομετρητής

en: CPU
el_GR: Επεξεργαστής

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: City
el_GR: Πόλη

en: City / Locality
el_GR: Πόλη / Περιοχή

en: Command
el_GR: Εντολή

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Compression
el_GR: Συμπίεση

en: Configure
el_GR: Ρύθμιση

en: Confirm
el_GR: Επιβεβαίωση

en: Confirm Password
el_GR: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Create Backup
el_GR: Δημιουργία Αντίγραφου Ασφαλείας

en: Cron Jobs
el_GR: Εργασίες Cron

en: DKIM Support
el_GR: Υποστήριξη DKIM

en: DNS Support
el_GR: Υποστήριξη DNS

en: DNS Template
el_GR: Πρότυπο DNS

en: DROP
el_GR: ΑΠΟΡΡΙΨΗ

en: Daily
el_GR: Καθημερινά

en: Data Source
el_GR: Πηγή δεδομένων

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Databases
el_GR: Βάσεις Δεδομένων

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Dec
el_GR: Δεκ

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Default Language
el_GR: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Default Name Servers
el_GR: Προεπιλεγμένοι Διακομιστές Ονομάτων

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Description
el_GR: περιγραφή

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Directory
el_GR: Ευρετήριο

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Disk
el_GR: Δίσκος

en: Do not store forwarded mail
el_GR: Μη αποθήκευση προωθημένων μηνυμάτων ταχυδρομείου

en: Download
el_GR: Κατέβασμα

en: Edit Package
el_GR: Επεξεργασία Πακέτου

en: Email
el_GR: Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο

en: Enable debug mode
el_GR: Ενεργοποίηση κατάστασης απασφαλμάτωσης

en: Enable domain redirection
el_GR: Ενεργοποίηση ανακατεύθυνσης τομέα

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Error Log
el_GR: Καταγραφές Σφαλμάτων

en: Expiration Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Expire
el_GR: Λήγει

en: Feb
el_GR: Φεβ

en: Field "%s" can not be blank.
el_GR: Το πεδίο "%s" δεν επιτρέπεται να είναι κενό.

en: File Name
el_GR: Ονομα αρχείου

en: Firewall
el_GR: Τείχος Προστασίας

en: Forgot Password
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης

en: Forward to
el_GR: Προώθηση σε

en: Forwarding
el_GR: Προώθηση

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Hestia Control Panel
el_GR: Πίνακας Ελέγχου Hestia

en: Hide account from other administrators
el_GR: Απόκρυψη λογαριασμού από άλλους διαχειριστές

en: Host
el_GR: Πλήθος

en: Hour
el_GR: Ώρα

en: IP Address
el_GR: Διεύθυνση IP

en: IP or Value
el_GR: IP ή Τιμή

en: Interface
el_GR: Διεπαφή

en: Invalid username or code
el_GR: Λάθος όνομα χρήστη ή κωδικός.

en: Invalid username or password
el_GR: Λάθος όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης.

en: Jan
el_GR: Ιαν

en: Jobs
el_GR: Εργασίες

en: Jul
el_GR: Ιουλ

en: Jun
el_GR: Ιουν

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Last 70 lines of %s.%s.log
el_GR: Τελευταίες 70 γραμμές του %s.%s.log

en: Limit
el_GR: Όριο

en: Load Average
el_GR: Μέσος Όρος Φόρτου

en: Log in
el_GR: Σύνδεση

en: Log out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Logged in as
el_GR: Συνδεδεμένος ως

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Logs
el_GR: Αρχεία καταγραφής

en: MAIL
el_GR: ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ

en: Mail
el_GR: Ταχυδρομείο

en: Mail Accounts
el_GR: Λογαριασμοί Ταχυδρομείου

en: Mail Domains
el_GR: Domains Ταχυδρομείου

en: Mail Server
el_GR: Διακομιστής αλληλογραφίας

en: Mail Support
el_GR: Υποστήριξη Ταχυδρομείου

en: Mar
el_GR: Μαρ

en: May
el_GR: Μαι

en: Memory
el_GR: Μνήμη

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Minute
el_GR: Λεπτό

en: Minutes
el_GR: Λεπτά

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: More info
el_GR: Περισσότερες πληροφορίιες

en: Name
el_GR: Ονομα

en: Netmask
el_GR: Μάσκα Δικτύου

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: New Password
el_GR: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: No
el_GR: Όχι

en: No encryption
el_GR: Χωρίς κρυπτογράφηση

en: Normal password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Nov
el_GR: Νοε

en: Oct
el_GR: Οκτ

en: Old Style
el_GR: Παλιό Στυλ

en: Operating System
el_GR: Λειτουργικό σύστημα

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Organization
el_GR: Οργανισμός

en: Overall Statistics
el_GR: Συγκεντρωτικά Στατιστικά

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: PHP CLI Version
el_GR: Έκδοση γραμμής εντολών PHP

en: Package
el_GR: Πακέτο

en: Package Name
el_GR: Όνομα Πακέτου

en: Packages
el_GR: Πακέτα

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Path
el_GR: Μονοπάτι

en: Policies
el_GR: Πρακτικές

en: Policy
el_GR: Πρακτική

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπιση

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Protocol
el_GR: Πρωτόκολλο

en: Proxy Extensions
el_GR: Πρόσθετα Διαμεσολαβητή

en: Proxy Support
el_GR: Υποστήριξη Διαμεσολαβητή

en: Proxy Template
el_GR: Πρότυπο Διαμεσολαβητή

en: Quick Install App
el_GR: Εγκατάσταση εφαρμογής

en: Quota
el_GR: Ποσοστό

en: RAM
el_GR: Μνήμη

en: Record
el_GR: Εγγραφή

en: Records
el_GR: Εγγραφές

en: Redirect visitors to %s
el_GR: Ανακατεύθυνση επισκεπτών στο %s

en: Refresh
el_GR: Φρεσκάρω

en: Release
el_GR: Κυκλοφορία

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset Code
el_GR: Επαναφορά κωδικού

en: Restart
el_GR: επανεκκίνηση

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Restore All
el_GR: Επαναφορά Όλων

en: Role
el_GR: Ρόλος

en: Run Command
el_GR: Εκτελέστε την εντολή

en: Runtime
el_GR: Χρόνος εκτέλεσης

en: SSH Access
el_GR: Πρόσβαση SSH

en: SSL Certificate
el_GR: Πιστοποιητικό SSL

en: SSL Certificate Authority / Intermediate
el_GR: Αρχή Πιστοποιητικού SSL / Ενδιάμεσος

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search Results
el_GR: Αναζήτηση Αποτελεσμάτων

en: Secret Key
el_GR: Μυστικό Κλειδί

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Send FTP credentials to email
el_GR: Αποστολή διαπιστευτηρίων FTP στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Send welcome email
el_GR: Αποστολή email καλωσορίσματος

en: Sep
el_GR: Σεπ

en: Service
el_GR: Υπηρεσία

en: Setup
el_GR: στήσετε

en: Shared
el_GR: Κοινόχρηστα

en: Show Certificate
el_GR: Προβολή πιστοποιητικού

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Sort items
el_GR: Ταξινόμηση στοιχείων

en: Start "%s" failed
el_GR: Η έναρξη του "%s" απέτυχε

en: State
el_GR: Κατάσταση

en: State / Province
el_GR: Πολιτεία / Επαρχία

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: Statistics Authorization
el_GR: Εξουσιοδότηση Στατιστικών

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Status code
el_GR: Κωδικός κατάστασης

en: Strict
el_GR: Αυστηρό

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: System
el_GR: Σύστημα

en: System Administrator account
el_GR: Λογαριασμός Διαχειριστή Συστήματος

en: System Protection
el_GR: Προστασία Συστήματος

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: The system is going down for reboot NOW!
el_GR: Το σύστημα θα επανεκκινήσει ΤΩΡΑ!

en: Theme
el_GR: Εμφάνιση

en: There are currently no IP lists defined.
el_GR: Προς το παρόν δεν έχουν καθοριστεί λίστες IP.

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Time
el_GR: χρόνος

en: Time Zone
el_GR: Ζώνη Ώρας

en: Top
el_GR: Επάνω

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Type
el_GR: Τύπος

en: USER
el_GR: ΧΡΗΣΤΗΣ

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστο

en: Updates
el_GR: Ενημερώσεις

en: Uptime
el_GR: Χρόνος λειτουργίας

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Value
el_GR: Ρεκόρ

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: View
el_GR: Προβολή

en: WEB
el_GR: ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ

en: Web
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Web Aliases
el_GR: Ψευδώνυμα Ιστοσελίδας

en: Web Domains
el_GR: Domains Ιστοσελίδας

en: Web Statistics
el_GR: Στατιστικά Ιστοσελίδας

en: Web Template
el_GR: Πρότυπο Ιστοσελίδας

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Welcome
el_GR: Καλωσήρθατε

en: YYYY-MM-DD
el_GR: ΕΕΕΕ-MM-ΗΗ

en: Yearly
el_GR: Ετήσια

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Your password must have at least
el_GR: Ο κωδικός πρέπει να περιλαμβάνει τουλάχιστον

en: database server
el_GR: Διακομιστής Βάσης Δεδομένων

en: dns server
el_GR: Διακομιστής DNS

en: ftp server
el_GR: Διακομιστής ftp

en: mail server
el_GR: Διακομιστής αλληλογραφίας

en: one or more email addresses
el_GR: μία ή περισσότερες διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: per domain
el_GR: ανά domain

en: web server
el_GR: Διακομιστής

en: zstd only
el_GR: μόνο zstd
